client.generic.menu client.generic.close
Tepelné čerpadlo

Výhody tepelného čerpadla

Praha
30. 8. 2025

Tepelné čerpadlo jeho výhody

Přemýšlíte o úsporných variantách vytápění svého domu? Pak máte 100% na seznamu i tepelné čerpadlo. To je totiž čím dál oblíbenějším řešením topení a ohřevu vody jak u novostaveb, tak i u starších domů. Jaké jsou největší výhody a nevýhody nejúspornějšího topení na trhu?

 

  1.     Nízké provozní náklady – tepelné čerpadlo je jedním z nejúspornějších typů vytápění na trhu. Až 75 % tepelné energie totiž        čerpá z okolního prostředí a jen 25 % z elektrické sítě. Tzn., že za 100 % tepla zaplatíte jen 25 % elektřiny. Podle výpočtů z praxe       mohou běžné rodiny ušetřit s tepelným čerpadlem i dvě třetiny nákladů oproti běžným řešením vytápění.
  2.     Levnější sazba elektrické energie – stejně jako s elektrokotlem i s tepelným čerpadlem máte nárok na levnější sazbu elektrické  energie (20 hodin denně noční proud). Díky tomu máte nejen levnější vytápění a ohřev vody, ale také svícení, praní, mytí nádobí v myčce atd.
  3.     Čisté a bezpracné vytápění – oproti kotli na tuhá paliva se tepelné čerpadlo pyšní svou bezobslužností. Žádná bolavá záda, mozoly na dlaních, prach všude po domě a zima po příjezdu domu. Tepelné čerpadlo vás k topení nepotřebuje. Stačí nastavit optimální teplotu v domácnosti a je to. Teplotu a další funkce můžete regulovat i z druhé strany zeměkoule. Stačí připojit tepelné čerpadlo k internetu a spustit webovou nebo mobilní aplikaci.
  4.     Ekologické řešení – z tepelného čerpadla neunikají žádné zplodiny jako z kotle na tuhá paliva. Proto je vhodným řešením vytápění do měst i obcí.

client.contact_form.interested

client.contact_form.resume.placeholder

client.insertion.map_location